شرکت حمل هوایی

امروزه ، بهره گیری از حمل هوایی در جا به جایی بار ، رونق فراوانی یافته است. از همین جهت ، شرکت حمل هوایی های بسیاری خدمات حمل و نقل کالا را بر عهده می گیرند. حمل هوایی کالا از مزایای بسیاری برای صاحبان کسب و کار برخوردار خواهد بود. حمل هوایی ، روشی امن و سریع جهت ترخیص و واردات کالا به کشور محسوب می شود. که با انتخاب درست یک شرکت حمل هوایی معتبر و با تجربه دارای اهمیت ویژه ای دارد و بایستی حساسیت زیادی در انتخاب این شرکت حمل هوایی داشت .

حمل و نقل هوایی بار اغلب برای جا به جایی کالای سنگین و حساس کاربرد دارد. طلا، دارو، میوه و غیره از جمله اقلام نیازمند حمل هوایی هستند. به علاوه، سرعت بالا در تحویل بار توسط این روش از جمله ویژگی های آن است. بنابراین انتخاب بهترین شرکت حمل هوایی بسیار حائز اهمیت است . در ادامه به بررسی این روش و مزایای حمل هوایی کالا می پردازیم.

حمل هوایی کالا و صادرات بار

حمل هوایی کالا

صادرات کالا به صورت هوایی با توجه به ارسال به موقع ، از جایگاه ویژه‌ای برای بازرگانان و تجار برخوردار است. یکی از عوامل توسعه صادرات ، تجربه موفق در این زمینه بوده و از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه خواهد بود. شرکت حمل هوایی گیتی رسان کالا با 17 سال تجربه کاری در این زمینه، تاکنون همکاری گسترده‌ای با صادرکنندگان برقرار کرده است. 

و با بکارگیری تیمی از پرسنل متخصص ، کارآزموده و فعال ، با هدف خدمت‌ رسانی به مشتریان و با در‌نظر گرفتن نیازهای آنها، اقدام به ارائه خدمات در زمینه حمل هوایی بار نموده است.

شرکت حمل هوایی بازرگانی (GRK) کلیه بارهای تجاری ، غیرتجاری ، ارسال محموله های خاص و غیره را پوشش می دهد. این شرکت با برخورداری از کادر حرفه‌ای و مشاوران مجرب آماده خدمت‌رسانی به صادرکنندگان و شرکت‌ها در حوزه حمل‌ونقل هوایی است.

خدمات این شرکت حمل هوایی در برگیرنده تمام نیازهای مشتریان از بسته‌بندی بار در مبداء ، صدور بارنامه و حمل بار هوایی توسط ایرلاین‌های معتبر دنیا ، تا ترخیص بار در گمرکات و تحویل در مقصد میباشد.

خدمات شرکت حمل هوایی گیتی رسان کالا

خدمات حمل هوایی گیتی رسان کالا

شرکت GRK انواع خدمات حمل هوایی بار را به مشتریان خود ارائه می کند. این شرکت با ارائه خدمات متنوع، تاکنون موفق به جلب رضایت بسیاری از تجار و بازرگانان شده است. برخی از خدمات شرکت حمل هوایی گیتی رسان کالا شامل موارد زیر می شود. 

 • خرید کالای مورد نظر از کشور مبدا و ارسال آن به کشور مقصد 
 • دریافت کالا از فرودگاه مبدا و ارسال آن به فرودگاه مقصد 
 • حمل بار به صورت کارگو، اکسپرس و داخلی 
 • ارائه خدمات سوئیچ اسناد 
 • ارسال انواع بار از کشورهای مختلف به کشورهای تحریم شده 
 • بسته بندی کالا در صورت نیاز مشتری
 • بارگیری و ترخیص کالا از گمرک به صورت اختصاصی
حمل هوایی شرکت گیتی کالا

مدارک مورد نیاز در حمل و صادرات کالا

برخورداری از کارت بازرگانی معتبر یکی از شروط اخذ مجوز صادرات کالا برای صادرکنندگان است. کارت بازرگانی توسط اتاق بازرگانی ایران صادر شده و به تایید وزارت صمت می رسد. تمام اشخاص حقیقی و حقوقی توسط این کارت قادر به صادرات کالای تجاری خود به‌صورت زمینی ، دریایی ، هوایی و غیره خواهند بود. 

اسناد و مدارک نیز باید توسط صاحب کالا یا نماینده قانونی به تشریفات گمرکی ارائه شود. درصورت عدم برخورداری از کارت بازرگانی با دفتر شرکت تماس حاصل کنید. شرکت حمل هوایی GRK انجام تمام امور گمرکی و صادراتی به اقصی نقاط جهان را به عهده می گیرد. 

حمل هوایی کالا چگونه صورت می گیرد؟

حمل هوایی بار چگونه صورت می گیرد؟

آشنایی با قوانین مربوط به حمل هوایی بار از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا این روش مستلزم رعایت قوانین خاصی بوده و با توجه به نوع کالا نیز متغیر خواهد بود. برای مثال، نگهداری برخی از کالاها نیازمند دمای خاصی بوده و قوانین مربوط به آن باید رعایت شود. 

به همین دلیل واگذاری پروسه حمل هوایی کالا به شرکت حمل هوایی معتبر ، امین و باتجربه از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا در صورت عدم رعایت سهوی یا عمدی مقررات ، محموله مصادره شده و ترخیص به‌موقع آن به تعویق خواهد افتاد. طولانی شدن روند ترخیص کالا از گمرک تبعات مختلفی را در پی خواهد داشت. 

پرداخت هزینه بیشتر به گمرک و افزایش قیمت نهایی کالا از جمله آن ها است. از طرفی با فروش کالا بیش از قیمت اصلی نیز ، بازار فروش را از دست خواهید داد. بنابراین ، توصیه ما بر سپردن حمل هوایی و ترخیص بار به افراد ماهر و شرکت حمل هوایی با تجربه در این زمینه است. 

حمل هوایی کالا از فرودگاه امام خمینی

حمل هوایی بار از فرودگاه امام خمینی

فرودگاه امام خمینی ، بزرگ ترین مرز هوایی و گمرگی در ایران است. این فرودگاه در زمینه حمل هوایی کالا خدمات ارزنده ای به افراد ارائه می کند. فرودگاه امام خمینی از نظر ترافیک واردات و صادرات کالا رتبه اول در تهران را دارد. 

اغلب تاجران ایرانی جهت واردات کالای سبک و کم حجم ، فرودگاه امام خمینی را انتخاب می کنند. هم اکنون این فرودگاه متشکل از شش حوزه مختلف است. حوزه یک تا پنج این گمرک به ترتیب شامل حوزه تجاری ، امانات پستی ، امور مسافری و مهرآباد می شود. حوزه شش گمرک امام خمینی مختص ترخیص نفت به صورت تخصصی است. 

در گمرک امام خمینی، صادرات و واردات کالا به صورت “قطعی یا موقت” انجام می شود. از همین جهت باربری هوایی برای کالاهای وارد یا صادر شده یا غیره از طریق گمرک فرودگاه امام خمینی امکان‌پذیر است. باربری هوایی انواع کالا در تهران از طریق گمرک فرودگاه امام صورت می گیرد. جهت اطلاعات در زمینه ترخیص بار فرودگاه امام خمینی کلیک کنید .

انواع حمل هوایی کالا توسط شرکت گیتی رسان کالا

این شرکت حمل هوایی انواع روش های باربری کالا را برای مشتریان فراهم می کند. تعیین نوع هر یک از کالاها براساس “سنگین ، سبک و خطرناک بودن” آن ها صورت می گیرد. در ادامه به بررسی انواع روش های حمل و نقل هوایی بار توسط گیتی رسان کالا می پردازیم.

هم چنین شرکت حمل هوایی گیتی رسان کالا به صورت تخصصی در زمینه حمل هوایی از چین نیز مشغول فعالیت است. برای حمل بار از چین می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

حمل هوایی کالای سنگین

حمل هوایی کالا سنگین ، از دیگر خدمات ارائه شده توسط شرکت حمل هوایی GRK است. در این روش کالای وارداتی یا صادراتی با برخورداری از سرویس شرکت‌های بزرگ باربری هوایی ، در فرودگاه امام‌خمینی کالا را ترخیص یا حمل می‌کنند. حمل هوایی کالای سنگین نیازمند دقت بالا در نگهداری نیز خواهد بود. 

خدمات هوایی گیتی رسان کالا اطمینان خاطر تا زمان رسیدن محموله به مقصد را به مشتری می دهد. حمل کالای سنگین توسط هواپیماهای باری با وزن و قابلیت بارگیری بیشتر انجام می شود. از همین جهت حمل و نقل هوایی بار و کالای خود را با اطمینان خاطر به گیتی رسان کالا بسپارید. 

 

حمل هوایی کالای سنگین

 

حمل هوایی کالا سبک 

حجم کالای سبک بیشتر از وزن آن بوده و برای تشخیص وزن آن نیازمند محاسبه آن هستیم. درصورت بیشتر بودن وزن محاسبه شده از وزن اصلی، آن عدد مبنای محاسبه قرار می گیرد. پس از محاسبه وزن، حمل هوایی کالا سبک توسط شرکت حمل هوایی GRK انجام می شود. 

حمل هوایی کالای سبک

حمل هوایی کانتینری و سریع بار چیست؟

“حمل هوایی کانتینری بار” یکی از موضوعات مهم در صنعت باربری است. کانتیرها برحسب نوع خود انواع مختلفی داشته و برای حمل هوایی بار باید نمونه مناسب آن را انتخاب کنید. باربری هوایی توسط کانتیر اغلب برای کالاهای سنگین مورد استفاده قرار می گیرد. 

اقلام بار هوایی کالا در این روش اغلب کالاهای حساس هستند. میوه، دارو و غیره از جمله کالاهای حساس بوده و توسط حمل و نقل هوایی کانتینری جا به جا می شوند. در نتیجه، حمل هوایی کانتینری بار از دیگر روش های واردات یا صادرات انواع کالاها است.

حمل هوایی کانتینری

حمل هوایی سریع (Express) کالا

یکی از مهم ترین مزایای حمل هوایی کالا ، “سرعت بالا در ارسال مرسولات” است. این موضوع یکی از مهم ترین مزایای حمل هوایی اکسپرس یا اکسپرس محسوب می شود. علاوه بر این نکته، این روش از مزایای دیگری نیز برخوردار است. 

 • دریافت بسته از درب محل فرستنده 
 • بسته بندی مطمئن کالا درصورت نیاز وی 
 • بیمه انواع کالای باارزش در صورت اعلام نیاز مشتری 
 • خدمات درب به درب (Door To Door) درصورت امکان ترخیص کالا در گمرک کشور مقصد 
 • امکان ردیابی بسته های پستی تا هنگام تحویل کالا توسط گیرنده 

کالاهای ممنوع و موارد غیر مجاز حمل هوایی سریع کالا یا سایر روش‌ها در کشور ایران نیز شامل موارد زیر می‌شود. 

 • تجهیزات و ادوات نظامی 
 • مواد مخدر 
 • داروهای غیرمجاز و روانگردان 
 • روزنامه، مجله و ویدیوهای خارج از موازین اسلامی 
 • مواد منفجره و قابل اشتعال 
 • حیوانات زنده 

هزینه حمل اکسپرس و موارد موثر بر آن نیز شامل موارد زیر است. 

 • مبدا و مقصد کالا 
 • نوع کالا (جنرال، خطرناک و حساس) 
 • وزن ناخالص کالا 
 • ابعاد بسته بندی 
 • ارزش کالا (مرتبط با سرویس Door To Door)

حمل و نقل هوایی بار و مزایای آن

حمل و نقل هوایی بار و مزایای آن

حمل هوایی کالا برای تجار و بازرگانان از مزایای بسیاری برخوردار خواهد بود. حمل بار هوایی کالا به دو روش فریت و کارگو انجام می شود. در حمل هوایی بار به صورت کارگو، امکان جا به جایی کالا به صورت دسته جمعی وجود دارد. همین موضوع هزینه های ترانزیت را به طور قابل توجهی کاهش می دهد. 

حمل هوایی فریت بار

معمولا اغلب مهاجران و مسافران و دانشجویانی که قصد سفر یا مهاجرت به خارج از کشور را دارند ، با مشکل اضافه بار مسافری مواجهند و یا اگر قصد مهاجرت و جابجایی لوازم خانه و لوازم شخصی شان به کشور مقصد را ( کشورهایی نظیر امریکا ، کانادا ، استرالیا، ترکیه ،امارات، انگلستان، آلمان ، سوئد و … )  داشته باشند ارسال اینگونه بارها با قیمت و هزینه مناسب به صورت هوایی را “فریت بار” می گویند.

حمل هوایی کارگو

حمل هوایی کارگو

کارگو روش حمل باری است که در آن یک یا چند کالا از طریق هواپیماهای غیر مسافربری و تجاری به نقاط مختلف دیگر فرستاده می­ شوند.

تفاوت فریت بار با کارگو چیست ؟

هنگامی که شما قصد دارید به یک سفر خارجی بروید شرکت ­های هواپیمایی فقط اجازه حمل وزن محدودی از بار را به شما می ­دهند و بیشتر از آن حد نمی توانید باری را با خود جا به جا کنید. اگر وزن بار شما از وزن تعیین شده توسط شرکت های هواپیمایی بیشتر شود باید به فکر استفاده از فریت بار باشید و این مزیت فقط برای مسافران وجود دارد و با توجه به تعریف کارگو مشخص است که تفاوت کارگو با فریت بار در چیست و کارگو فقط برای بارهای تجاری استفاده می­شود و مسافران که قصد حمل بار را دارند فقط باید از فریت بار استفاده کنند.

این مساله توجه افراد به باربری هوایی و مزایای آن را افزایش داده است. طی سال های اخیر بهره گیری از این روش رونق فراوانی داشته و بسیاری از افراد آن را انتخاب می کنند. در ادامه برخی دیگر از مزایای این روش را بیان می کنیم. 

 • سرعت بالای حمل و نقل هوایی در انتقال کالا 
 • ایمنی بیشتر بار در باربری هوایی و آسیب کم
 • تحویل به موقع کالا در حمل هوایی بار 

استفاده از حمل هوایی کالا در جا به جایی بارهای سبک به صرفه تر خواهد بود. حمل بار به صورت زمینی یا کشتی، نیازمند مدت زمان بیشتری برای جا به جایی است. از همین جهت، حمل بار هوایی کالا به صرفه تر بوده و به سرعت اقلام موردنیاز خود را تحویل خواهید گرفت. 

بارنامه در فرودگاه جهت تخلیه یا بارگیری کالاهای موردنظر استفاده می شود. طی 40سال اخیر، حمل و نقل هوایی رشد چشمگیری داشته و صنعتی مهم در گسترش بازار و شبکه‌های تجاری است. جهت پیگیری بارنامه خود، به سایت ایرلاین مربوطه مراجعه کنید. پس از ورود به سایت شماره بارنامه خود را مطابق با راهنمایی در سایت وارد نمایید. 

جهت پیگیری بار خود از طریق تماس با شرکت حمل هوایی مربوطه نیز قادر به اقدام خواهید بود. برخورداری از بارنامه و شماره آن جهت پیگیری بار و کالای ارسال شده لازم است. تاریخ و شماره پرواز و مهر شرکت هواپیمایی باید در بارنامه قید شده باشد. بارنامه در 12 نسخه صادر شده و 3 نسخه آن اصلی است. سایر نسخه ها در قسمت های داخلی شرکت هواپیمایی استفاده می شود. 

 1. نسخه اصلی برای شرکت حمل هوایی یا صادرکننده 
 2. نسخه اصلی دوم برای گیرنده کالا 
 3. نسخه اصلی سوم برای فرستنده کالا 

بارنامه هوایی به دلایل زیر از اهمیت بالایی برخوردار است. 

 • رسید کالا جهت حمل است. 
 • قرارداد حمل را مشخص می کند. 
 • صورتحساب کرایه حمل کالا بوده و بر حسب قرارداد در مبدا یا مقصد قابل پرداخت است. نحوه پرداخت بر روی بارنامه هوایی مشخص می شود. 
 • راهنمای نحوه حمل کالا توسط مسئولین حمل تعیین می شود. 
 • بارنامه به عنوان گواهی بیمه بوده و باید از سوی ارسال کننده کالا تقاضا شده باشد. 

نکات حائز اهمیت در حمل هوایی کالا چیست؟

 • پذیرش و حمل جنازه با هواپیما

این موضوع تابع شرایط خاصی مانند بسته بندی مناسب، همراه داشتن گواهی فوت، صدور بارنامه و کرایه حمل آن است. 

 • پذیرش و حمل کالاهای خطرناک با هواپیما

این دسته از کالاها شامل مواد رادیواکتیو، گوشی همراه، باطری‌های لیتیوم‌دار ساعت، کبریت، مایعات و غیره می شود. 

 • پذیرش و حمل کالاهای فاسدشدنی با هواپیما

حمل هوایی کالا یا بسته های حاوی موادغذایی، دریایی، لبنیات، سبزیجات و غیره باید در دمای خاص خود نگهداری شوند. 

 • پذیرش و حمل حیوانات زنده با هواپیما

حمل حیوانات زنده توسط بار هوایی نیازمند آگاهی دقیق از این موضوع است. بسته بندی مناسب، دستور تغذیه حیوان، مجوز حمل و درج آدرس گیرنده باید بر روی بسته قید گردد. 

 • پذیرش و حمل هوایی اندام و اجزا

اندام و اجزای آزمایشگاهی شامل خون، پلاسما و سایر موارد می شود. 

جمع بندی نهایی

حمل و نقل هوایی کالا ، روشی به صرفه در جا به جایی انواع کالاهای تجار و بازرگانان است. حمل هوایی کالا و بار موردنظر مزایای بسیاری را به دنبال خواهد داشت. شرکت حمل هوایی گیتی رسان کالا کلیه امور مربوط به حمل بار را از صفر تا صد پوشش می دهد. کارشناسان شرکت حمل و نقل بین المللی گیتی رسان کالا در بخش حمل و نقل راهنمای شما در تمامی مراحل خواهند بود.

ممنون از رأی دهی شما کاربر عزیز

دیدگاه ها

شهریاری,

در حمل هوایی کالا ، حداکثر وزن کالا ها چقدر باید یاشد ؟ به ازای هر کیلو بار اضافه چقدر باید پرداخت شود؟

دیدگاهتان را بنویسید