رهگیری مرسوله پستی

امروزه اکثر سازمان‌­ها و شرکت‌­های خصوصی و دولتی مرسولات خود را از طریق پست ارسال می‌­کنند. با توجه به افزایش تعداد فروشگاه‌­های اینترنتی و مراکز خدمات آنلاین، تعداد بسته‌­های ارسالی توسط اداره پست به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرده است. بسیاری از مردم ترجیح می‌­دهند که روش دریافت خرید اینترنتی خود را از طریق پست انتخاب کنند و تمایل دارند که نحوه ارسال و زمان دریافت بسته خود را پیگیری کنند که به این فرآیند رهگیری مرسوله پستی گفته می‌­شود. با ما همراه باشید تا انواع روش‌­های رهگیری مرسوله را بررسی کنیم.

آیا شما نیز تا به حال قصد رهگیری آنلاین کالا پستی خود را داشته اید؟ امروزه بسیاری از کسب و کارهای حضوری و آنلاین سفارشات خود را با استفاده از خدمات پست ارسال می کنند. به همین دلیل مشتریان اگر محصول مورد نظر دیر به دستشان برسد، برای رهگیری آنلاین مرسوله پستی اقدام می کنند.

زیرا با پیگیری آنلاین مرسوله پستی این امکان وجود دارد که تاریخ و زمان دقیق ارسال کالا را مشاهده کنید. همچنین از اینکه در حال حاضر مرسوله شما کجاست و چه زمانی به دستتان می رسد، اطلاع پیدا خواهید کرد. البته باید بدانید که پیگیری آنلاین کالا پستی روش های مختلفی دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

آنچه که باید درباره رهگیری آنلاین کالا پستی بدانید!

امروزه یکی از مهم ترین مسائل در رابطه با استفاده از خدمات پست، رهگیری آنلاین مرسوله پستی است. زیرا در بسیاری از موارد افراد ممکن است با مشکلاتی از جمله دیر رسیدن یا نرسیدن مرسوله مواجه شوند. در این شرایط اداره پست با فراهم کردن امکان پیگیری آنلاین مرسوله به کمک افراد می آید.

به این شکل طی چند دقیقه و بدون مراجعه به اداره پست اطلاعات مربوط به مرسوله را دریافت می کنید. چنان که از تاریخ و زمان ارسال و دریافت مرسوله و موقعیت مکانی حال حاضر آن مطلع می شوید. به طوری که دیگر نسبت به دیر رسیدن کالای مورد نظر ابراز نگرانی نخواهید کرد. 

همچنین اگر مرسوله به دست شما نرسد، از وضعیت ان مطلع خواهید بود و پیگیری لازم را انجام می دهید.

چگونه بسته خود را پیگیری کنم؟

حال اگر شما نیز می خواهید برای پیگیری بسته خود اقدام کنید، باید بدانید رهگیری آنلاین آسان ترین راه است. در گذشته تنها راه برای پیگیری آنلاین مرسوله پستی این بود که به سایت اداره پست مراجعه کنید. در صورتی که امروزه روش های مختلفی برای این کار وجود دارد.

از جمله روش های مهم پیگیری آنلاین کالا پستی باید به پیگیری با کد ملی و شناسه رهگیری اشاره کنیم. البته شیوه های دیگری از جمله رهگیری آنلاین مرسولات پستی با پیامک، ربات تلگرام و کدهای USSD وجود دارد. بنابراین با ما همراه باشید که با این روش ها آشنا شوید و آسان ترین راهکار را انتخاب کنید.

کد پیگیری مرسولات پستی

حال که با پیگیری آنلاین مرسوله پستی با کد رهگیری آشنا شدید، شاید بپرسید که این کد چیست؟ زمانی که شما سفارشی پستی داشته باشد، مرکز مربوطه یک کد 20 رقمی را برای شما ارسال می کند. این کد در واقع شناسه رهگیری مرسوله شما در پست است.

به طوری که با استفاده از آن به راحتی امکان پیگیری آنلاین کالا پستی در سراسر کشور وجود دارد. چنان که با این کد می توانید با روش های مختلف پیگیری بسته را انجام دهید. این کد یا شناسه در واقع به منزله شناسنامه مرسوله شما در اداره پست است.

روش‌­های پیگیری مرسوله پستی

به­‌طور کلی برای بسیاری از ما این موضوع به وجود آمده است که یک کالا از فروشگاه اینترنتی و یا پیج اینستاگرامی خریداری شده و در زمان موعود به دست ما نرسیده است یا اینکه یک بسته حاوی مدارکی مانند گواهینامه برای ما ارسال شده اما هنوز دریافت نگردیده است. پاسخ به این ابهامات از طریق روش‌­های رهگیری مرسولات پستی امکان‌­پذیر است. برای معرفی روش­‌های مختلف پیگیری مرسولات ادامه این مقاله را حتما مطالعه کنید.

انواع روش‌­های پیگیری مرسولات پستی

روش های پیگیری مرسوله پستی

در یک تقسیم‌­بندی کلی، مرسولات پستی به دو دسته مختلف تقسیم می‌­شوند که دسته اول مرسولات پستی و دسته دوم مرسولات پستی سازمانی هستند و برای پیگیری هر یک از آنها روش­‌های جداگانه‌­ای وجود دارد.

دسته اول مرسولاتی هستند که توسط شرکت ملی پست دریافت می‌­گردند و با استفاده از شناسه ۲۰ رقمی می‌­توان آنها را رهگیری نمود که انواع خرید­های اینترنتی و آنلاین در این دسته قرار می‌­گیرند.

دسته دوم مرسولاتی هستند که از طریق سازمان‌­ها و ارگان‌­ها پست می‌­شوند و روش پیگیری آنها متفاوت است. باید گفت مدارکی مانند گواهینامه، کارت پایان خدمت و کارت ماشین در زمره این نوع از مرسولات هستند.

در صورتی که نیاز به بهترین شرکت برای حمل هوایی کالا دارید می توانید یک بار برای همیشه گیتی کالا را مورد انتخاب قرار دهید.

پیگیری مرسوله پستی با کد رهگیری

معمولا در هنگام خرید از فروشگاه­‌های اینترنتی معتبر و دارای نماد الکترونیکی یک کد ۲۰ رقمی با عنوان شناسه پستی در خرید و پنل کاربری ما درج می­‌شود. با وارد کردن این شناسه در سامانه رهگیری مرسولات شرکت ملی پست ایران می­‌توان از وضعیت ارسال کالای خود اطلاع پیدا کرد.

همچنین در زمان­‌هایی که یک بسته توسط شخص به اداره پست تحویل و به اصطلاح پست می‌­گردد نیز رسید و شناسه رهگیری دریافت می‌­شود و می‌­توان با استفاده از سامانه مذکور از وضعیت مرسوله خود مطلع شد.

پیگیری آنلاین مرسوله پستی با شناسه رهگیری

این روش رهگیری آنلاین کالا پستی از مرسوم ترین روش های پیگیری مرسولات پستی است. به طوری که در این روش شما به کد یا شناسه رهگیری کالای مورد نظر برای پیگیری آن نیاز دارید. زیرا در این شیوه ابتدا باید به سامانه رسمی پست کشور مراجعه کنید.

سپس کد رهگیری مرسوله را در باکس مربوطه در آن سامانه وارد کنید. در این زمان تمامی اطلاعات مربوط به بسته شما نمایش داده می شود. در این شیوه شما مکان هایی که کالا به آن وارد یا از آن خارج شده است را مشاهده خواهید کرد. علاوه بر این زمان و تاریخ دقیق ارسال و دریافت کالا و همچنین نام مامور پستی مشخص است.

رهگیری مرسوله پستی با استفاده از پیامک

گاها به دلیل عدم دسترسی به اینترنت و کامپیوتر این مشکل به وجود می‌­آید تا نتوانیم مرسولات خود را در سایت رهگیری اداره پست پیگیری کنیم. روش پیگیری از طریق پیامک این قابلیت و امکان را به وجود می­‌آورد تا در نبود اینترنت فرآیند مربوطه را انجام دهیم. برای انجام این کار کافی است تا شناسه ۲۰ رقمی رهگیری خود را به شماره ۲۰۰۰۴۴۱ پیامک کنیم تا از وضعیت کالای خود مطلع شویم.

یکی دیگر از روش های رهگیری آنلاین کالا پستی، پیگیری از طریق پیامک است. در این روش شما باید کد رهگیری مرسوله خود را از مرکز مربوطه دریافت کرده باشید. سپس شناسه یا کد رهگیری را به شماره 2000441 بفرستید که از وضعیت بسته خود مطلع شوید.

به این شکل به راحتی و در کوتاه ترین زمان، هر کجا که باشید از وضعیت مرسوله مطلع می شوید. البته اگر پس از ارسال کد به شماره ذکر شده، پیامکی مبنی بر جزئیات مرسوله دریافت نکردید، نگران نباشید. باید مجددا کد مرسوله را به همراه حرف R به شماره گفته شده بفرستید که اطلاعات مرسوله را دریافت کنید.

خدمات رهگیری مرسوله پستی سازمانی با استفاده از کد ملی

گفتیم که نوع دیگر مرسولات پستی نمونه­‌های سازمانی هستند که توسط ارگان‌­ها و سازمان­‌های خاص ارسال می­‌گردند و از نمونه­‌های آنها به کارت ماشین، گواهینامه و کارت پایان خدمت اشاره کردیم.

برای پیگیری کردن این دسته از مرسولات می­‌توان به سامانه رهگیری مرسولات سازمانی وارد و پس از انتخاب بسته و گزینه مورد نظر خود با وارد کردن کد ملی از وضعیت آن مطلع شد.

پیگیری آنلاین مرسوله پستی با کد ملی تنها برای برخی از مرسولات پستی کاربرد دارد. از این روش برای رهگیری مرسولات سازمانی از جمله گواهی نامه، کارت نظام وظیفه و غیره استفاده می کنند. برای رهگیری مرسوله مورد نظر با کد ملی ابتدا باید به سامانه مربوطه مراجعه کنید.

خدمات رهگیری مرسوله پستی سازمانی با استفاده از کد USSD

رهگیری مرسولات سازمانی با استفاده از کد USSD و از طریق پیامک نیز امکان‌­پذیر هستند. به این منظور می‌­توان با شماره‌­گیری کد دستوری #110* و انتخاب گزینه (خدمات قابل ارائه) وضعیت مرسوله خود را پیگیری کرد.

پیگیری آنلاین کالا پستی با کدهای USSD یا ربات تلگرام

رهگیری آنلاین کالا پستی روش های دیگری از جمله استفاده از ربات تلگرام یا کدهای USSD نیز دارد. برای پیگیری بسته با ربات تلگرام باید به آدرس https://t.me/PostTracking_bot مراجعه و مراحل بعد را براساس درخواست ربات طی کنید.

اما برای رهگیری مرسوله خود با کدهای USSD باید کد #110* را شماره گیری و گزینه اول را انتخاب کنید. گزینه اول خدمات قابل ارائه است که پس از انتخاب آن باید گزینه پلیس 10+ را بزنید. در این زمان باید کد ملی خود را وارد کنید که اطلاعات بسته برای شما نمایش داده شود.

تیپاکس چیست؟

تیپاکس نیز یک سرویس مدرن و جدید پستی برای ارسال محموله­‌های مختلف است که امکان بیمه کردن و جبران خسارت کالا نیز در آن وجود دارد و قابلیت ارسال کالا در فواصل طولانی را هم میسر می‌­کند.

مطالب پیشنهادی : ترخیص کالا از گمرک به چه صورت می باشد؟

ارسال کالا با تیپاکس چند روزه انجام می‌­شود؟

همان‌طور که گفته شد تیپاکس روشی مدرن برای ارسال محموله‌­ها است که قابلیت بیمه و بسته‌­بندی کالا در آن وجود دارد. باید گفت که زمان ارسال توسط تیپاکس از شهری به شهر دیگر متفاوت است اما به­‌طور کلی بازه ارسال کالا چیزی در حدود ۱۲ تا ۴۸ ساعت است.

چگونگی رهگیری مرسولات تیپاکس

در هنگام تحویل بسته و محموله به تیپاکس نیز یک کد ۱۵ تا ۲۵ رقمی به عنوان شناسه رهگیری تحویل می‌­شود. با وارد کردن این کد در سامانه مرسولات تیپاکس می‌­توان از زمان ارسال و وضعیت کالای خود مطلع شد.

همچنین به منظور رهگیری محموله خود می‌­توان با شماره تلفن 8457 تماس حاصل کرد یا از سیستم بارکدخوان اپلیکیشن تیپاکس استفاده نمود.

در صورتی که نیاز به ارسال کالا به خارج از کشور را دارید و توانایی اعتماد کردن به شرکت های مختلف حمل هوایی بار را ندارید می توانید با انتخاب کردن حمل هوایی اکسپرس ، از ارسال مرسوله ی خود به صورت تضمینی اطمینان خاطر داشته باشید.

مقایسه هزینه تیپاکس و پست

پست ملی و تیپاکس هر دو به منظور ارسال کالا ایجاد شده­‌ا‌ند و هر کدام در جایگاه خود مزایا و معایبی دارند. اما باید گفت که هزینه ارسال کالا با استفاده از تیپاکس نسبتا بالاتر است و معمولا برای بسته‌­هایی با وزن و حجم کم توصیه نمی‌­شود و بهتر است که در چنین مواردی از پست استفاده گردد.

نتیجه‌­گیری

در این مقاله به‌­طور اختصاصی و کوتاه در مورد رهگیری مرسولات صحبت کردیم و روش‌­های پیگیری مرسولات پستی و تیپاکس را معرفی کردیم. همچنین با مقایسه میان پست و تیپاکس از مزایا و معایب هر یک تا حدودی مطلع شدیم. امروزه مردم تمایل بیشتری دارند تا خرید­های خود را به شکل آنلاین انجام دهند و شرایط خاص بیماری کرونا نیز موجب افزایش تعداد این نوع از خرید­ها شده است. با دانستن شرایط پیگیری مرسوله پستی می­‌توان از وضعیت ارسال کالای خود با خبر شد و از تماس‌­های تلفنی اضافی با مسئولین فروشگاه­‌های اینترنتی به جهت پیگیری سفارش نیز جلوگیری کرد.

امروزه پیگیری آنلاین کالا پستی با روش های گوناگونی انجام می شود که هر کدام در شرایط خاصی کاربرد دارد. از جمله این روش ها به پیگیری با کد رهگیری، کد ملی، پیامک و غیره اشاره شد. اگر به اطلاعات بیشتری درباره رهگیری آنلاین مرسوله پستی نیاز دارید، با مشاوران گیتی رسان کالا ارتباط برقرار کنید.

رأی بدهید